Menu

Podsumowanie Festiwalu

Festiwal Czytania „Odkrywcy Wyobraźni" już za nami. Po raz piąty przekonaliśmy się o sile i magii słowa pisanego.  Czas na podsumowanie.

Od 13 do 15 października w ramach festiwalu odbyło się 32 wydarzenia i wiele imprez towarzyszących. Gościliśmy 60 wykonawców, wśród których znaleźli się uznani aktorzy, pisarze, reportażyści i dziennikarze oraz edukatorzy artystyczni.

W doskonałych interpretacjach aktorskich usłyszeliśmy ponad 20 tekstów literackich z klasyki jak i literatury współczesnej.

Wśród artystów, którzy podzielili się z publicznością swoim wykonaniem dzieł literackich znaleźli się: Olga Adamska, Redbad Klijnstra, Olga Bołądź, Sławomir Kołakowski, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kowalewski, Emilia Komarnicka, Andrzej Mastalerz, Sławomira Łozińska, Marian Opania, Anna Seniuk, Wiktor Zborowski, Magdalena Smalara, Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Warchulska.

W ramach festiwalu odbyło się 21 spotkań autorskich z udziałem m.in. takich pisarzy jak: Hanna Krall Grażyna Plebanek, Anna Kamińska, Stefan Chwin, Marcin Kącki, Michał Rusinek, Mariusz Urbanek.

Na program „Odkrywców Wyobraźni" złożyły się także performatywne czytania, słuchowiska, warsztaty dla dzieci i młodzieży, spektakle teatralne oraz wystawa pt. Fotografie, które nie zmieniły świat Krzysztofa Millera.

Według prowadzonych statystyk w wydarzeniach festiwalowych odbywających się w Szczecinie oraz bibliotekach w podszczecińskich miejscowościach udział wzięło ponad 6 000 osób.

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok na kolejną, 6. edycję Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni".

Powrót na górę

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni