Menu

Wiktor Zborowski

Wiktor Zborowski

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów  polskiej sceny. Absolwent  warszawskiej  PWST, którą ukończył w 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków Czterdziestolatka.  Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach  m.in. Kogel-mogel, C.K. Dezerterzy, Złoto dezerterów. Zachwycił krytykę i widzów doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji Ogniem i mieczem.

Zagrał m.in. w filmach i serialach: Lalka, Kontrakt, Miś, Jan Serce, Alternatywy 4, 5 dni z życia emeryta, Kobieta w kapeluszu, Ranczo, Ekscentrycy czyli po słonecznej stronie. Ostatnio wystąpił w filmie  Agnieszki Holland Pokot na motywach powieści Olgi Tokarczuk.

Bogaty jest również dorobek dubbingowy aktora. Użyczył swojego głosu m.in. takim postaciom jak: Mufasa w dwóch częściach Króla Lwa, Victor w Dzwonniku z Notre Dame.

Aktor był związany m.in. z warszawskimi teatrami: Narodowym, Ateneum, Kwadrat. Obecnie występuje w Teatrze Polonia i Teatrze 6.piętro.

Współpracował z takimi osobistościami jak m.in.: Adam Hanuszkiewicz, Janusz Warmiński, Gustaw Holoubek.

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni