Menu

Ewa i Paweł Piątek

Ewa i Paweł Piątek

Mieszkańcy wsi Czarmuń w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie prowadzą pasiekę. Paweł pszczelarstwem zajmuje się od blisko 30 lat, Ewa - od lat pracuje w centrum kultury w mieście, ale z chęcią przeprowadziła się na wieś, by towarzyszyć mężowi w pszczelarskiej codzienności. Razem napisali książkę „Pasieka Dredziarza”. Razem grają też na bębnach afrykańskich i kręcą filmy, głównie dokumentalne i teledyski. Mają 3-letnią córeczkę Ninę, która zapowiada, że kiedy dorośnie, zostanie pszczelarką.

O książce:
„Pasieka Dredziarza"
To nie jest książka o życiu pszczół ani poradnik pszczelarza. A jednak dowiecie się z niej, jak złapać rójkę, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze miodobranie i czy można częstować pszczoły ciastem.

„Pasieka Dredziarza” to miejsce na ziemi, w którym hygge zaistniało w praktyce.

Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.

To opowieść ludzi, którzy wybrali wieś zamiast miasta. Jak wszyscy przeżywają swoje wzloty i potknięcia, mierzą się z konsekwencjami życiowych decyzji. Ale jak mało kto mogą Wam sporo opowiedzieć o pracowitych pszczołach – fascynującym przykładzie doskonale zorganizowanej społeczności i zarazem niezastąpionych producentach „jadalnego złota”.

Kto ma pszczoły, ten ma miód, ale ma też przyjaciół i ciekawe życie. A życie z pasją jest pełniejsze i dłuższe. O tym jest ta książka! Czyta się ją jednym tchem, nabiera się sympatii do jej autorów, a potem chce się żyć, ale... jak najdalej od miasta. W spokoju, ciszy, słuchając pracowitych owadów i śpiewu ptaków. Gorąco polecam! - Dr Andrzej G. Kruszewicz