Menu

Czytania

Czytania

wstęp wolny

KSIĄŻNICA POMORSKA
19.10. / piątek

Sala Pod Piramidą
ROK IRENY SENDLEROWEJ
Godz. 17.15 NAGRODA IM. RYSZARDA KAPUŚCIŃSKIEGO 2018 / Sendlerowa. W ukryciu Anny Bikont
– spotkanie z autorką prowadzi Małgorzata Frymus  / fragment książki czyta Krystyna Czubówna

20.10. / sobota
Sala Pod Piramidą
Godz. 11.00 Baśnie z różnych stron świata – dla dzieci
– czyta Krystyna Czubówna
Godz. 11.30 Bajki dla dzieci
– czytają Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński
Godz. 13.00 Porozmawiajmy o życiu i śmierci Krzysztofa Bizia 
– adaptacja i reżyseria Marek Pasieczny, czytają Anna Cieślak, Maciej Witkowski, Przemysław Wyszyński
Godz. 14.00 LITERACKI NOBEL / Okruchy dnia Kazuo Ishiguro – czyta Jerzy Trela 
– spotkanie z aktorem prowadzi Małgorzata Frymus
Godz. 16.00 Do zobaczenia w zaświatach Pierre’a Lemaitre 
– czyta Wojciech Pszoniak
Godz. 17.00 Po tamtej stronie burzy – Horropera
– słuchowisko na żywo autorzy Irena Naumowicz i Konrad Pawicki, muzyka Jacek Wierzchowski, obsada Marta Uszko, Rafał Hajdukiewicz, Wiesław Orłowski, Sławomir Kołakowski, Grażyna Madej, Iwona Kowalska, Dorota Chrulska, Jacek Piątkowski, Robert Gondek, Grzegorz Młudzik, Konrad Pawicki, Paweł Niczewski

Sala im. Zbigniewa Herberta
Godz. 18.00 MIĘDZYNARODOWE LITERACKIE WYDARZENIE, Nagroda Bookera 2018 / Bieguni Olgi Tokarczuk – czyta Izabela Dąbrowska
Godz. 19.00 LITERACKI KANON Archipelag Gułag Aleksandra Sołżenicyna w setną rocznicę urodzin pisarza – czyta Krystyna Czubówna

21.10. / niedziela
Sala Pod Piramidą
Godz. 10.00 Przygody Pippi Astrid Lindgren
– czyta Izabela Dąbrowska
Godz. 10.30 Dwoje dzieci w ciemnym lesie / spektakl narracyjno-muzyczny dla dzieci na podstawie twórczości Danuty Wawiłow i Natalii Usenko
– występują Emila Raiter i Łukasz Szypkowski
Godz. 16.00 Czarny Mercedes Janusza Majewskiego
– spotkanie z autorem prowadzi Konrad Wojtyła / fragmenty powieści – czyta Wojciech Pszoniak
Godz. 20.00 HISTORIE, KTÓRYCH NIE ZNACIE  Dziki Zachód – historie nieopowiedziane
– czytanie performatywne na podstawie reportaży historycznych Adama Zadwornego publikowanych w "Gazecie Wyborczej", reżyseria Piotr Ratajczak, adaptacja Piotr Rowicki, Adam Zadworny, występują: Izabela Dąbrowska, Agata Turkot, Cezary Kosiński, Michał Lewandowski, Jacek Piątkowski, Robert Gondek

Sala im. Zbigniewa Herberta
Godz. 14.00 FANTASY NA FESTIWALU CZYTANIA Katedra, Czarne oceany, Perfekcyjna niedoskonałość Jacka Dukaja – czyta Cezary Kosiński
Godz. 15.00 LITERATURA JEST KOBIETĄ Kieszonkowy atlas kobiet Sylwii Chutnik
– performatywne czytanie w wykonaniu grupy ESPERO pod kierunkiem Krystyny Maksymowicz
Godz. 18.00 LITERACKI KANON Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza
– czyta Krzysztof Kamiński

 

 

 

 

 

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni