Menu

Szczecińscy autorzy na festiwalu

Szczecińscy autorzy na festiwalu

wstęp wolny

15 października / niedziela

KSIĄŻNICA POMORSKA IM. STANISŁAWA STASZICA / Sala Zbigniewa Herberta

Godz. 13:00 Legendy Pomorza  Jarosława Kociuby – czyta Agnieszka Warchulska

Legendy Pomorza to zbiór 200 tekstów – legend, baśni, podań oraz opowieści o wydarzeniach i postaciach historycznych – zebranych i opracowanych przez Jarosława Kociubę na podstawie materiałów archiwalnych. Teksty dotyczą miejsc i miejscowości rozsianych po całym obszarze historycznego Pomorza, tj. Księstwa Pomorskiego, położonego po obu stronach Odry, rozciągniętego wzdłuż południowego brzegu Bałtyku od Rugii i rzeki Reknicy na zachodzie, aż po Jezioro Żarnowieckie na wschodzie.

Jarosław Kociuba, szczecinianin, autor publikacji: Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego, Szczecin w legendach Pomorza, Szczecin - praktyczny przewodnik turystyczny, Stargard - praktyczny przewodnik turystyczny, Ujście Odry z lotu ptaka (autor tekstów w albumie ze zdjęciami Cezarego Skórki)


Godz. 16:00 W stronę słońca Wojciecha Burgera – czyta Joanna Trzepiecińska

W stronę słońca to opowieść o odkrywaniu prawdy, której siła może niszczyć i zabijać. Prawdy, której nie sposób ukryć. To także opowieść o przeznaczeniu, o poświęceniu i o miłości. Przede wszystkim o miłości. Miłości tak wielkiej, że w jej obronie bohaterowie gotowi są poświęcić własne życie. To opowieść o dobrych ludziach, którzy przeciwstawili się złu.

Wojciech Burger, szczeciński pisarz, autor powieści obyczajowych z elementami ezoteryki i fantastyki. Do tej pory wydał cztery powieści: Szamani życia, Ostatni z bogów, Ślady na śniegu (tworzące „tryptyk szczeciński”) oraz W stronę słońca.

 

TEATR POLSKI
wejściówki do odbioru w Teatrze Polskim

Godz. 16:00 Ulice Szczecina Artura Daniela Liskowackiego – adaptacja i reżyseria Adam Opatowicz, projekcja multimedialana Patrycja Kuracińska, Monika Olszewska, wykonanie aktorzy Teatru Polskiego

Ulice Szczecina to dzieje miasta - od zarania aż po współczesność - widziane właśnie z perspektywy jego ulic. Książka zawiera 24 barwne szkice, w których historia łączy się z literaturą, topografia z eseistyką, a wszystko razem układa się w szczególnego rodzaju bardzo osobisty przewodnik po miejscach i czasie.

Artur Daniel Liskowacki - szczeciński prozaik, poeta, eseista, autor słuchowisk radiowych oraz książek dla dzieci. Publicysta i krytyk teatralny. Wydał powieści: Eine kleine , Mariasz, Murzynek B; zbiory opowiadań,  Dzikie kotySzepty miłosne, Capcarap, Skerco; eseje: Cukiernica pani Kirsch, Pożegnanie miasta, Kronika powrotu; tomy wierszy: Autoportret ze szminką, Atlas ptaków polskich, To wszystko, Po sobie oraz książki dla najmłodszych: Balbaryk i skrzydlate psy, Balbaryk i Złota Piosenka, Najbłękitniejsze oczy, Śnieżynek.

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni